אין לגלוש באתר בשבת - אתר שומר שבת


לפרטים נוספים חייגו 
0506226699

בס"ד

סגולות אבני החושן 


קרנליאן כתום:
אבן קרנליאן מעניקה מרץ, אנרגיה ושמחת חיים. מחזקת אומץ וכוח להתקדם. יוצרת איזון רגשי שמסייע לחוות רגשות. טובה לאלו הנוטים לתת לזולת אך לא עושים למען עצמם. יעילה לאנשים מפוזרים ומבובלים,מרחיקה אפטיה. קרנליאן עשויה לסייע בטיהור הדם והכבד, בעיות בטחול, לבלב, כליות וכיס המרה.

טורמלין שחור:
טרומלין שחור מסייעת באיזון האלקרומגנטי של הגוף. מעוררת את כל מרכזי האנרגיה. מגבירה יכולת טלפטית ומודעות. מרגיעה עצבים ומסייעת בהסרת לחץ, תוך הגברת הריכוז ויכולת ההתמקדות. מחזקת את יכולת קבלת ההחלטות ומחדדת את המוח. מחזקת את הלב פיזית ורגשית. הטורמלין מרגיעה ומצויינת להגנה מאנרגיות שליליות.

אגת אש:
האבן מעודדת עשייה, החלטיות, ומשיכת המשתמש בה לקידום משימות ואתגרים. האגת-אש מחזקת את תחושת הסיפוק והביטחון העצמי וכמו כן ביכולתה לסייע בטיפול בבעיות של זרימת דם, איבוד כיוון ורצון לעשייה.

אמטיסט:
אמטיסט היא מרגיעה ומאזנת, מקלה על גמילה מהתמכרויות, מחזקת את העין השלישית ומגבירה יכולת רוחנית ולכן מומלצת לשימוש בזמן מדיטציה או כל טיפול אחר. ביכולתה להרחיק אנרגיות שליליות, לעודד קבלת רעיונות חדשים, יצירתיות ולימוד. טובה למטבוליזם (חילוף חומרים) ומצויינת להרחקת כאבי ראש.

ספיר:
ספיר היא האבן השניה בקשיותה בטבע, אחרי היהלום. צבעי אבן הספיר הם רבים וכוללים את כל הצבעים, פרט לאדום. לאורך ההיסטוריה השתמשו גורמים שונים באבן הספיר: מלכים השתמשו בה להגנה. ושליטה ברוחות וישויות חיצוניות.

סנדלית כחולה:
סנדלית כחולה מחזקת את הבטחון העצמי. טובה להגברת הזרימה והתקשורת, מרגיעה, מעניקה הרמוניה ואומץ. צבעה הכחול החודרני מאזן ומחזק את בלוטת התריס ואת יכולת התקשורת הבינאישית. מקלה על אלרגיות.

אופל:
האופל היא אחת האבנים הידועות בעולם ואחת הנמכרות ביותר מאז ומעולם. תרבויות קדומות האמינו כי לאופל תכונות קדושה, יכולת ראיית הנולד והגנה חזקה מפני מחלות. לאבן האופל יכולות רבות והיא עוצרת בתוכה עוצמות חזקות. האופל גורמת ליציאת האמת הפנימית החוצה: לאנשים פתוחים אבן האופל תעניק אושר, שמחה, ביטחון עצמי ותגביר את המודעות לרגש. לא נשים בעלי בטחון עצמי נמוך היא עלולה להיות שלילית משום שהיא תגרום לחיזוק התחושות השליליות.

סיטרין:
סיטרין מוכרת בכל העולם כאבן השפע, כיוון שהיא משפיעה באופן חיובי על תחומי החינוך. העסקים, הקניות והיחסים הבינאישיים. מסייעת בפתרון בעיות משפחתיות וחברתיות, מחזקת יצירתיות, פיתוח אנטואיציה ואינטלקט, מעלה ביטחון עצמי ושאיפה, מעניקה תחושת אופטימיות, מרחיקה כעס. טובה למערכת העיכול.

קריסקולה:
קריסקולה בעלת הגוון הכחול עמוק אבן נהדרת לאיזון האנרגיות ולהקלה על לחצים, היא מגבירה את יכולת האהבה והבנת הזולת ולכן טובה מאוד לזוגיות, במיוחד כאשר קיימים חילוקי דעות וויכוחים מתמידים.
אבן קריסקולה עוזרת לנשים בבעיות מגוונות כגון: הריון ולידה, שחלות, הקלה בתופעות גיל המעבר וניתן לראות בבירור כי נשים נמשכות לאבן זו כמגנט ופשוט רוצות להיות קרובות אליה.

אקוומארין:
צבעה הבהיר של אבן האקוומארין נתן לה את הכינוי "אבן הנעורים". לאבן זו תכונות ראיית הנולד, תקשור, כוחות למעבר מכשולים וקשיים. שימוש נפוץ לאבן זו היא "השרייתה" במים ושטיפת הפנים במיים המושרים. אבן האקוומרין עוזרת לבעיות נשימה, בעיות ראייה ועוזרת בפתרון חסמים רגשיים כגון: רגשות מבוכה, חוסר בטחון עצמי, מחזקת יכולת הבעה ותקשורת בינאישית.

מונסטון:
מונסטון הינה אחת מאבני החן הבסיסיות והעתיקות שקיימות. המונסטון מביאה הרמוניה לזוגיות ומסייעת במציאת בן זוג. מרוממת מצב רוח, מרפאה את תהליך הנשימה, מקלה על כאבים. ביכולתה להקל על הריון ולידה.

אזורית:  
אזורית בעלת הצבע הכחול מעוררת את ההכרה ומשפרת את יכולת קבלת ההחלטות במצבי לחץ. היא מגבירה את היכולת לחלום, מקלה על דיכאונות ומטהרת מנטלית. אזורית טובה לחיזוק עצמות והטחול ולכן טובה במצבים של תאונות, שברים, חוסר סידן ובגיל ההתבגרות. אזורית בשילוב עם אבנים נוספות יכולה להיות גורם אנרגטי חזק מאוד, במיוחד בשילוב האבן עם אבן המלכית.

גאראנט:
גאראנג (גרנט) מחזקת ביטחון עצמי וטובה לאנשים ביקורתיים. מגבירה דמיון, מקלה על סיוט לילה ומסייעת בזכירתם של חלומות.
מחזקת, מטהרת ומעניקה אנרגיה מחודשת למערכת הגופנית ולמערכת הדם. מחזקת גוף חלש. פועלת על מערכת העצבים שלאורך עמוד השדרה, לכן יעילה מאוד בהקלה על כאבי גב וכתפיים.

לבורדרייט - אבן הכוכבים:
לברדורייט מכונה גם "היכל הכוכבים", משום שכאשר מביטים באבן זו מבעד לאור רואים שלל צבעים מרהיב. אבן הלברדורייט משמשת מטפלים רבים לטיהור אנרגיות וראייה אינטואיטיבית נקיה וטהורה יותר. הלברדורייט ממולצת לאלה המעוניינים לראות את הצדדים הנסתרים של החיים ומעניקה אושר ושמחה, מקלה במצבי לחץ, מגבירה את יכולת הריכוז ואת היכולת לחיות בשלווה עם הסביבה תוך הענקת הגנה.

אמרלד:
אמרלד היא אבן ששימשה תרבויות קדומות לראיית הנסתר, חיזוק הזיכרון, הרחקת כוחות הרשע וחשיפת האמת בין בני זוג זאת כאשר ענדו את האמרלד על הצוואר.
את המצרים שימשה האבן כסמל לפוריות נשים ולידה, מרפאים השתמשו בה לריפוי וטיפול בבעיות עיניים, הרחקת רעלים וטיהור הגוף.
האמרלד טובה לאנשים הרואים את העולם בפסימיות ולאלה הסובלים מבעיות רגשיות של אחרים. האבן מקלה על לחצים, עוזרת לטיפול בבעיות גב ומשפרת את כושר ההבעה.

רוז קוורץ:
רוז קוורץ, אבן האהבה מעניקה ביטחון עצמי, אהבה עצמית ואהבת הזולת. מסייעת בהבנת האהבה ומרפאה צלקות רגשיות. משפרת יצירתיות, משרה נינוחות, מסייעת בפתרון בעיות. מלמדת את האוחז בה לקבל ולהעניק אהבה. מחזקת את הלב, הריאות והכליות.

קווארץ:
אבן הקווארץ מטהרת ומעניקה אנרגיה לגוף הפיסי והמנטלי. היא מסייעת בפתיחת העין השלישית ותורמת להתפתחות המודעות. ניתן להשתמש בקווארץ כדי לשמר אנרגיה והישגים רוחניים. היא קולטת אנרגיה מהיקום ומעבירה אותה לאני הפנימי. מגבירה תחושות ומחזקת כוחן של אבנים אחרות.

טופז:
טופז היא אחת האבנים הידועות והוותיקות בעולם. אבני הטופז שמשו את המצרים להגנה, היוונים השתמשו בה להענקת כח וכקמע כנגד רוחות רעות. טופז משמשת להרחקת עצב והרגשת דיכאון, הגברת יצירתיות, הענקת אנרגיה טהורה וחיזוק האהבה העצמית.
באבקת הטופז, בשילוב נוזלים השתמשו הקדמונים לריפוי אסטמה, עזרה במקרים של נדודי שינה וטיפול בכוויות. הטופז השקופה היא הפופלרית ביותר מבין גווני הטופז והיא עוזרת ליכולת הריכוז, יכולת קבלת החלטות ואיזון נפשי רוחני.

לאפיס לזולי:
לאפיס היא אבן כחולה עם כתמים קטנים של זהב ולבן. המצרים הקדמונים הפכו את האבן לאבקה ולאחר כמהילת האבן במים, השתמשו בה כאיפור למלכים, גם משום שצבעה המיוחד והשילוב בין הכחול העמוק והזהב נחשב כצבע מלכים.
הלאפיס שימשה כוהני דת רבים שענדו אותה על צווארם כיוון שאבן זו מחזקת מאוד את יכולת התיקשור, קשר עם המודעות העצמית משמשת כמטהר מנטלי, מגבירה חלומות, מעניקה כוח וחוכמה.
כיום לאפיס משמשת מתקשרים רבים שנעזרים בה בטיפולים, ניתן להשתמש בה גם לטיפול עצמי והיא עוזרת בבעיות רפואיות-נפשיות רבות כגון: שחרור לחצים, הפחתה והעלמת פחדים ופוביות, הגברת יכולת הקבלה העצמית, חיזוק השלד, הפעלת בלוטת התריס וסיוע בבעיות עיניים וגרון.

אגת בוטצוונה:
מחזקת את יכולת הבנת הבלתי נודע. מעודדת יצירתיות ומסייעת בשחרור רגשות. מקלה על רגשות דיכאון. מעוררת את צ'אקרת הכתר ומעניקה אנרגיה המחזקת את ההילה. מסייעת בריפוי, מצבים של חוסר איזון ותפקוד ומרחיקה רעלים.

ג'ספר אדומה:
ג'ספר אדומה היא בעלת יכולות מיוחדות. היא מסייעת באיחוד תת ההכרה והמודעות העצמית. היא מכוונתאת האנרגיות של הצ'קרות ומאזנת את ההילה. ביכולתה להקל בתקופות של אשפוז ממושך ומצבים של חוסר אנרגיה. היא מסייעת בטיפול בתאי הגוף, בבעיות באיברים הפנימיים: כליות, טחול, שלפוחית השתן, הכבד והבטן.

קריסופראס:
הצבע הירוק המדהים של קריסופראס הוא זה שמעניק למביטים בה רוגע ושלווה, תחושת קבלה עצמית וקבלת האחר. האבן המיוחדת הזו תלמד את הנעזרים בה לסלוח בייתר קלות ותצמצם גישה בקורתית. הרוגע שמשרה אבן קריסופראס עוזרת בבעיות רגשיות רבות והיא היתה ידועה בתרבויות עתיקות כאבן שיועצי המלכים היו משתמשים בה כאשר המלכים נמצאו במצבי לחץ, כעסים ונטו להתרגזויות תכופות...

אמבר:
אמבר עוזרת ליכולת קבלת ההחלטות ושיפור הזיכרון, מחזקת ומייצבת את אזור הבטן.
לאבן העתיקה שנוצרה משרף עצים שהתאבנו. היה תפקיד מרכזי בתרבויות עתיקות.

מלכית:
מלכית היא אחת מהאבנים העתיקות בעולם, תיעוד על השימוש באבן זו קיים כבר בשנת ארבעת אלפים לפני הספירה, כאשר המצרים הקדמונים כרו אותה והשתמשו בה כהגנה חזקה כנגד רוחות רעות ושיפור השינה.
מלכית מסייעת בשיפור זיכרון חלומות, הגנה, הקלה בבעיות של סיוטי לילה ועין הרע.
בתחום הנפשי למלכית יכולת לשפר את האיזון האנרגטי בגוף, לעזור בבעיות בחלק התחתון של הגב, הקלה על כאבים ראומטיים וסיוע במקרים של גידולים.
אבן המלכית מעניקה לנעזרים בה גם הגנה מפני תאונות ופגיעות על ידי כך שהאבן נפגעת במקום המשתמש בה. אנשים רבים שהשתמשו באבן מלכית ספרו כי האבן התפוצצה להם ביד ולאחר מספר ימים ארעה להם תאונה קשה והם לא נפגעו.

אובסידיאן:
אובסידיאן מהגוני עוזרת במילוי השאיפות של הנעזר בה תוך הסרת חסמים אנרגטיים בדרך, חסמים אשר מפריעים בהגשמה עצמית והשגת מטרות.

פרידות:
פרידות היא אבן שנהוג לענוד אותה כסגולה נגד עין הרע ואנרגיות שליליות. אבן פרידות נחשבת למחזקת זוגיות וטובה לאהבה. מוסיפה אושר ושמחה בחיים, היא מחזקת קשרים בינאישיים לקויים ועוזרת בהגברת האהבה לאחר. בשעת מדיטציה היא מגבירה את היכולת האינטואיטיבית.

פלורייט:
פלורייט היא אבן נהדרת ומקור שמה הוא "זרימה".
פלורייט משרה אוירה רגועה ולכן מומלצת בזמן מדיטציה כאשר אחת מתכונותיה הרבות היא העזרה ליכולת הריכוז, איזון וכיוון אנרגיות. חלקים מסויימים באבן זו משמשים את תעשיית משחות השיניים לייצור פלואריד ולכן אבן זו עוזרת לבעיות דנטליות שונות כגון: בעיות באמייל, טיפול בחניכיים פגועות, חיזוק עצמות וכן הקלה במקרים של כאבים ראומטיים.

רובי:
היא אבן אנרגטית אשר מעוררת מוטיבציה, עוזרת בשיפור הביטחון העצמי, מחזקת את הלב ועוזרת להיפטר מרגשות הרסניים.
הרובי היא אבן אדומה, מבהיקה וצלולה, שלפעמים מופיעה בגוונים של ורוד או לבנדר. מאז ומתמיד, היתה הרובי אבן פופולרית ונערצת. אבני הרובי האיכותיות ביותר מגיעות מארצות הברית, אוסטרליה ובורמה.
שמה של האבן נגזר כנראה מן המילה הלטינית RUBER, שפירושה "אדום". מאז ומתמיד השתמשו ברובי לחיזוק הבריאות הפיזית והנפשית, וייחסו לה תכונות של כוח, עוצמה, רצון, תשוקה והתגברות על כל מכשול.
לרובי משמעות מיוחדת כאבן רוחנית. מורים רוחניים גדולים העריכו מאוד את האנרגיות הטמונות ברובי. שטיינר טען שהיא מפעילה את האינטואיציה והראיה העל חושית, סוודנבורג קשר אותה למסירות אלוקית, ואילו קולטון קרה לה "האבן של כבוד פיזי ופעולה".
הרובי היא אבן מאוד אנרגטית, שמעוררת מוטיבציה, היא עוזרת במיוחד במימוש מטרות מעשיות בחיים, בתנאי שיהיו נטולות כל כוונות אגו. היא מאזנת את הלב, ומשרה עוצמה על כל מאמץ רוחני. היא פועלת על איזון אהבה אלוקית כנגד אהבה עצמית. היא עוזרת לתדמית עצמית נמוכה, ומפתחת כוח מנהיגות, בתנאי שהוא מלווה בהשראה רוחנית.
במובן הפסיכולוגי, הרובי עוזרת במקרים של חוסר כיוון, התלבטות או חוסר ביטחון, היא משפרת את הערכה והביטחון העצמי ומאזנת במקרה של בעיות עם אחד מדמויות ההורים, בין אם מדובר בהורה הביולוגי, או בדמותו בלבד.
בשל צבעה האדום, הרובי טובה לבעיות לב ומחזור הדם. הקדמונים השתמשו בה לטיפול במחלות זיהומיות, הפרעות במעיים, ואנמיה. הרובי נחשבת כמחזקת את האוזניים, העיניים, האף, בלוטת האיצטורבל והטחול, יעילה במיוחד כאשר רמת האנרגיה בגוף ירודה, במיוחד לאחר התקף לב.
הרובי מאזנת ומחזקת את כל מה שקשור לצ'אקרה הרביעית, שממוקמת באזור מרכז החזה  והלב וידועה בשם הקדום ANAHATA. הרובי גם מחזקת את הלב עצמו וכל הקשור אליו: מרידיאן הלב, הנאדיס (ערוצי האנרגיה), בלוטת הטימוס, הרקמות הנוירולוגיות וחוליות עמוד השדרה הקשורות לפעילות הלב, או המרידיאנים בגוף הקשורים לפעילות הלב.
הרובי נחשבת לאבן המשמחת את בעליה, מבקרת את התשוקות, עוזרת ליישוב חילוקי דעות ומטהרת מחשבות שליליות. היא מקלה במקרים של חלומות רעים, צער, אכזבה ומלנכוליה. יש להשתמש בה, בכל מקרה, במשנה זהירות, מאחר והיא משדרת אנרגיה בעוצמה רבה ועלולה להעלות דברים "מרגיזים" מעל פני השטח.
השתמשו ברובי למדיטציה כשאתם משתוקקים לדבר מה. בראש ובראשונה, היא תעזור לכם להשתחרר מתשוקות אובססיביות והרסניות, במידת הצורך, הרובי תאפשר לכם לחוות חוויות של תסכול, כעס ואף זעם כדי להשתחרר מהם ולהוציא את הרגשות השליליים האלה אל מחוץ לגופכם, כחלק מתהליך ניקוי עצמי. לאחר מכן תיפתח בפניכם הדרך האמיתית להגשמת הצרכים והמטרות שלכם.

-----------------------------------------------------------------------------האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים